Vi som hjälper…
Denna renovering drivs och bekostas av mig själv. Jag gör allt arbete på min fritid och köper delarna som jag inte tillverkar själv för skattade pengar. Det är slitsamt, men samtidigt gör jag det för att är roligt! Viss hjälp får jag dock, både från olika personer men även från några företag. Hjälp som jag är evigt tacksam för eftersom det förenklar mitt arbete och därmed hjälper mig hålla motivationen uppe. Förutom alla kompisar som på ett eller annat sätt hjälper till, vill jag passa på att rikta ett speciellt tack till de företag som engagerar sig och hjälper mig efter bästa förmåga;
Habo Rostfria
Habo Rostfria levererar bearbetad plåt efter mina CAD-underlag. En tjänst som verkligen är ovärderlig! Utan denna unika möjlighet, hade jag aldrig haft resurserna som krävs att t.ex. konstruera hjulupphängningarna på det sätt som har gjorts. Habo Rostfria möjliggör att stora delar av mitt Pontiacprojekt är genomförbart.
Autoexperten, Lund och Linköping
Patrik på Autoexperten i Linköping, en sann Firebirdentusiast, har hjälpt till att skaffa fram bla. marknadens bästa primer, Hagmans CA åt mig.
Autoexperten Lund är även dessa mycket glada över att kunna hjälpa till och gör sitt bästa för att ge mig lite rabatter.
Axklo Design
Samuel på Axklo Design, en gammal arbetskamrat från svunna tider, svarvar avancerade prylar åt mig för löjligt lite pengar.


Senaste kommentarer